Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. apríl 2024Meniny má Jela
< sekcia Slovensko

Súdny proces s exšéfom SNS Jánom S. sa vo štvrtok neuskutoční

Na archívnej snímke exprimátor Žiliny a bývalý šéf SNS Ján S. Foto: TASR - Ondrej Hercegh

Ján S. trvá na svojej nevine. Obžalobu už skôr označil za účelovú, nedôvodnú a postavenú na nezákonne získaných dôkazoch.

Bratislava 4. marca (TASR) - Súdny proces v korupčnej kauze exšéfa SNS a bývalého primátora Žiliny Jána S. sa vo štvrtok (7. 3.) na banskobystrickom pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) neuskutoční. TASR potvrdila zrušenie termínu hlavného pojednávania hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Prípad vrátil naspäť Najvyšší súd SR, ktorý zrušil vlaňajší rozsudok ŠTS. Ten sa podľa odvolacieho súdu nevysporiadal so všetkými okolnosťami významnými pre jeho rozhodnutie a zároveň dospel k záverom, ktoré nie sú logicky odôvodnené.

Prvostupňový súd vlani v júni odsúdil Jána S. na dvojročný podmienečný trest odňatia slobody so skúšobnou dobou v trvaní štyroch rokov za zasahovanie do nezávislosti súdu. Korupčnú trestnú činnosť sa podľa sudcu ŠTS nepodarilo preukázať.

Obžaloba bola podaná pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci. Ján S. mal podľa obžaloby na žilinskom krajskom súde vybavovať miernejší trest pre muža, ktorý bol prvostupňovým súdom odsúdený na nepodmienečný trest. U exsudcu Pavla Polku mal mužovi v odvolacom konaní vybaviť zmiernenie trestu na podmienku.

Ján S. trvá na svojej nevine. Obžalobu už skôr označil za účelovú, nedôvodnú a postavenú na nezákonne získaných dôkazoch.