Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Slovensko

Súdny proces v kauze exšéfa SIS Vladimíra P. sa vo štvrtok nezačne

Ilustračná snímka Foto: TASR

Pôvodné obvinenie Vladimíra P. zrušila Generálna prokuratúra SR, neskôr odmietli podanú obžalobu súdy pre závažné procesné pochybenia.

Bratislava/Banská Bystrica 18. júna (TASR) - Súdny proces v korupčnej kauze bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P. sa vo štvrtok 20. júna nezačne. Dôvodom je prebiehajúce konanie na Najvyššom súde SR o podanej sťažnosti obžalovaného proti uzneseniu sudcu banskobystrického pracoviska Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) o prijatí obžaloby. Informovala o tom hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

"Júlové termíny ostávajú v platnosti," doplnila. Hlavné pojednávanie by sa tak malo začať 3. júla.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 27. októbra 2023 obžalobu na Vladimíra P. pre zločin prijímania úplatku, zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Pôvodné obvinenie Vladimíra P. zrušila Generálna prokuratúra SR, neskôr odmietli podanú obžalobu súdy pre závažné procesné pochybenia. Exriaditeľa tajnej služby obvinili z toho, že mal prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára, ktorému súd schválil dohodu o vine a treste.