Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 23. september 2023Meniny má Zdenka
< sekcia Slovensko

ŠTS začal rozhodovať o väzbe zadržaných v rámci protidrogovej akcie

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Skupina mala minimálne od roku 2012 pôsobiť na území Bratislavského a Trnavského kraja. Mala sem patriť aj známa slovenská influencerka Zuzana S. P.

Bratislava 29. septembra (TASR) – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku začal rozhodovať v stredu popoludní o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry väzobne stíhať desať osôb zadržaných Národnou kriminálnou agentúrou v pondelok.

Na súd eskortovali najprv prvých päť obvinených vrátane hlavného obvineného Tibora G. Sudca začal s neverejným výsluchom po 14.00 h. S výsluchom ďalších piatich osôb vrátane influencerky Zuzany S. P. a jej manžela by mal začať po 17.00 h.

NAKA v rámci protidrogovej akcie na západe Slovenska obvinila 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. Zaistila viac ako deväť kilogramov pervitínu.

Počas domových prehliadok zaistili policajti viac ako deväť kíl metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90.000 jednorazových dávok drogy. Zaistili aj zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70.000 eur v hotovosti.

Podľa Úradu špeciálnej prokuratúry mala skupina minimálne od roku 2012 pôsobiť na území Bratislavského a Trnavského kraja.