< sekcia Slovensko

Prokurátor zamietol sťažnosť matky, ktorej dieťa umrelo v aute

V rozhorúčenom aute pred nemocnicou v Trstenej umrelo malé dieťa, archívna snímka. Foto: Polícia Slovenskej Republiky

Takmer trojročné dieťa umrelo 11. júna na následky prehriatia organizmu.

Trstená 3. júla (TASR) – Okresný prokurátor z Námestova zamietol sťažnosť 30-ročnej matky z Rabče proti vznesenému obvineniu pre prečin usmrtenia dieťaťa, ku ktorému došlo začiatkom júna v Trstenej po tom, čo ho nechala v rozhorúčenom aute pri nemocnici. Vyšetrovanie v tejto veci pokračuje a po jeho skončení rozhodne prokurátor podľa Trestného poriadku.

Ako TASR informoval hovorca Krajskej prokuratúry Žilina Milan Cisarik, okresný prokurátor na základe sťažnosti obvinenej preskúmal uznesenie vyšetrovateľa o vznesení obvinenia a konanie, ktoré jeho vydaniu predchádzalo. Sťažnosť zamietol ako nedôvodnú. „V prípade uznania viny hrozí obvinenej trest odňatia slobody na dva až päť rokov. Podrobnejšie informácie o priebehu vyšetrovania nie je možné v tomto štádiu trestného konania poskytnúť,“ uviedol.

Takmer trojročné dieťa umrelo 11. júna na následky prehriatia organizmu po tom, čo ho matka nechala zatvorené vo vozidle pri trstenskej nemocnici, zatiaľ čo išla na vyšetrenie. Po návrate k autu ho ihneď zobrala do nemocnice, lebo nejavilo známky života. Prítomní záchranári začali dieťa okamžite oživovať, no napriek ich úsiliu sa ho nepodarilo zachrániť. Polícia ešte v ten deň začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.