Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 12. apríl 2024Meniny má Estera
< sekcia Slovensko

Šutaj Eštok avizuje ozdravný plán v Automobilových opravovniach MV SR

Na snímke zľava generálny riaditeľ Sekcie informatiky, telekomunikácií a bezpečnosti MV SR Martin Hrachala, minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), predseda predstavenstva AO MV SR Lukáš Huňara, člen predstavenstva AO MV SR Ján Žovin a člen predstavenstva AO MV SR Aurel Gonščák počas tlačovej konferencie na tému: Aktuálna situácia v štátnej akciovej spoločnosti Automobilové opravovne (AO) MV SR - amaterizmus bývalého vedenia spôsobil miliónové straty v Bratislave 1. marca 2024. Foto: TASR - Jaroslav Novák

IT divízia podľa Šutaja Eštoka vlani vygenerovala stratu viac ako milión eur, čo sa premietlo aj do celkovej straty opravovní.

Bratislava 1. marca (TASR) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) avizuje ozdravný plán v štátnej akciovej spoločnosti Automobilové opravovne Ministerstva vnútra (MV) SR. Dôvodom je strata, ktorú podľa ministra generuje IT divízia opravovní.

"Automobilové opravovne budú ozdravené. Nezmyselné projekty sa tu robiť nebudú," povedal minister na piatkovej tlačovej konferencii. Poukázal na to, že IT divíziu zriadili v automobilových opravovniach za bývalého ministra vnútra Romana Mikulca (hnutie Slovensko).

IT divízia podľa Šutaja Eštoka vlani vygenerovala stratu viac ako milión eur, čo sa premietlo aj do celkovej straty opravovní. Automobilové opravovne budú mať preto navýšené základné imanie o dva milióny eur. Minister nevylučuje právne kroky. Zároveň navrhuje, aby boli štátne IT projekty spravované pod jednou strechou.

Šutaj Eštok potreboval podľa Mikulca vytvoriť taký príbeh, aby mohol navýšiť základné imanie spoločnosti. Exminister vnútra tvrdí, že IT oddelenie i celá akciová spoločnosť v minulosti prosperovali. "Fungovalo to, len bolo treba pokračovať v projektoch, zaujímať sa o nové zákazky," reagoval Mikulec.