Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 8. december 2023Meniny má Marína
< sekcia Slovensko

Takáč: Presun pozemkov v chránených územiach pod ochranárov nezvládli

Na snímke poslanec Národnej rady SR Richard Takáč (Smer-SD). Foto: TASR - Jakub Kotian

Takáč tvrdí, že riadenie ministerstva sa odovzdalo tretiemu sektoru.

Bratislava 17. januára (TASR) - Presun pozemkov v chránených územiach pod štátnych ochranárov bol nezvládnutý a od začiatku zle nastavený. Uviedol to poslanec parlamentu Richard Takáč (Smer-SD) v súvislosti s hodnotením činnosti Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR za uplynulý rok.

Takáč zároveň tvrdí, že riadenie ministerstva sa odovzdalo tretiemu sektoru. Množstvo peňazí zo strany ministerstva šlo podľa neho na mimovládne organizácie "na veľakrát nezmyselné projekty", ako napríklad sčítavanie medveďov. To sa podľa neho dialo od zeleného stola. "Namiesto toho, aby počty medveďov riešil s poľovníkmi, ktorí celé dni žijú v teréne, v lesoch a majú prehľad. Nezabudnime na denno-denné upozornenia zo strany samospráv, ktoré ľudí varovali pred pohybom na sídliskách či v obciach, lebo po uliciach sa prechádzali medvede," povedal Takáč.

Poslanec si myslí, že v zálohovaní PET fliaš nie je doriešený zvoz prázdnych fliaš, ktoré ľudia odovzdávajú v malých prevádzkach. "Tie totiž 'neskrčené' putujú naprieč Slovenskom do veľkej haly, kde ich dodatočne krčia. Po cestách tak prevážame vzduch a vytvárame zbytočné emisie," uviedol poslanec. Kritizuje tiež situáciu na hornej Nitre. Myslí si, že MŽP nerieši transformáciu regiónu po útlme baníctva.