Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Slovensko

VIDEO: Traja najvyšší ústavní činitelia už vo voľbách odovzdali hlas

Na Slovensku sa v sobotu o 7.00 h začali v poradí štvrté predčasné a celkovo deviate parlamentné voľby v ére samostatnej SR. Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová hovorí s novinármi po hlasovaní v Pezinku počas predčasných parlamentných volieb na Slovensku v sobotu 30. septembra 2023. Foto: TASR - Michal Svítok

Podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej majú ľudia právo a rovnako zodpovednosť a príležitosť vyjadriť sa k tomu, aké chcú Slovensko do budúcna.

Bratislava 30. septembra (TASR) - Traja najvyšší ústavní činitelia už odovzdali svoj hlas v sobotňajších parlamentných voľbách. Prezidentka SR Zuzana Čaputová volila v Pezinku, predseda parlamentu Boris Kollár a premiér Ľudovít Ódor v Bratislave.

Podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej majú ľudia právo a rovnako zodpovednosť a príležitosť vyjadriť sa k tomu, aké chcú Slovensko do budúcna. "Dnes je príležitosť vyjadriť svoj názor. Hlas každého z nás má rovnakú hodnotu, každého z nás dnes bude rovnako počuť. Preto chcem požiadať všetkých, ktorí ešte váhajú, či majú ísť voliť, aby voliť išli," uviedla hlava štátu.Myslí si, že jednou z najdôležitejších úloh budúcej vlády je pokúsiť sa o čo najväčší zmier v spoločnosti. Dôležité je podľa nej prísť, aby voľby dopadli tak, že budú vyjadrovať čo najviac názorov všetkých občanov Slovenska. Podotkla, že po voľbách je pripravená v zmysle ústavy postupovať spôsobom, ktorý bude čo najrýchlejšie viesť k vzniku novej vlády, ktorá bude mať väčšinovú podporu v parlamente.

"Je veľmi dôležité ísť voliť. Zvoľte si ktorúkoľvek stranu, ale nenechajte to na náhodu, lebo váš hlas prepadne a rozdelia si ho strany, s ktorými možno nesúhlasíte," uviedol po odvolení aj predseda parlamentu Boris Kollár.Premiér Ľudovít Ódor podotkol, že na výber je viac strán a každý si vyberie podľa seba, a podľa toho, aké Slovensko chce vidieť. "Ja len poprosím všetkých spoluobčanov, pre ktorých je budúcnosť tejto krajiny dôležitá, treba ísť voliť, lebo ak nejdete voliť, niekto iný rozhodne za vás. Možno práve taký človek, z ktorého názormi nesúhlasíte," uviedol.Predčasné parlamentné voľby sa na Slovensku konajú v sobotu od 7.00 do 22.00 h. Priebežné neoficiálne výsledky zverejní Štatistický úrad SR na webe www.volbysr.sk po zatvorení volebných miestností. Oficiálne výsledky má oznámiť Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán v nedeľu (1. 10.).