< sekcia Slovensko

Trestný právnik sa nestretol s posunutím rozsudku pre poradu senátu

Na archívnej snímke obžalovaný Marian K. prichádza na hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Foto: TASR Jaroslav Novák

Novým termínom hlavného pojednávania je 3. september.

Bratislava 5. augusta (TASR) – Profesor trestného práva na Právnickej fakulte Univerzity Komenského a advokát Tomáš Strémy sa osobne ešte nestretol s odložením rozsudku z dôvodu, ktorý v stredu uviedol senát Špecializovaného trestného súdu v kauze vraždy Jána Kuciaka.

„Tieto dôvody môžu byť rôzne, či už potreba podrobnejšieho vyhodnocovania a hodnotenia jednotlivých dôkazov alebo stále prebiehajúca diskusia v rámci senátu. Akékoľvek závery v tomto momente by boli ničím nepodloženou špekuláciou," uviedol Strémy.

Pôvodne mal byť rozsudok vo veci vraždy Jána Kuciaka vyhlásený v stredu. Senát však odložil plánované rozhodnutie na 3. septembra. V súvislosti s odložením vyhlásenia rozsudku však existuje ustanovenie Trestného poriadku, ktoré hovorí, že sa má rozsudok vyhlásiť spravidla ihneď po skončení pojednávania a odročovať sa má najviac o tri pracovné dni. „Nie je to problém, táto lehota je len poriadková," reagoval Strémy.

Predsedníčka senátu ŠTS Ružena Sabová zrušila stredajší termín pojednávania v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka z dôvodu nutnosti pokračovania porady senátu o pripravovanom rozsudku. Novým termínom hlavného pojednávania je 3. september. Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Tomáš Sz., Alena Zs. a Marian K. Marian K. si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za jeho články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.