Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Slovensko

Trnavské divadlo namiesto veľkej sály otvorí svoj dvor

Divadlo Jána Palárika v Trnave v utorok 10. marca 2020, archívne foto. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Na dvore herci odohrajú šesť predstavení pre dospelých, dospievajúcich i detských divákov.

Trnava 2. júna (TASR) – Trnavské Divadlo Jána Palárika (DJP) otvára do konca sezóny namiesto svojej veľkej sály divadelný dvor. Na ňom herci od piatka 12. júna odohrajú šesť predstavení pre dospelých, dospievajúcich i detských divákov. Prvým bude obľúbený Kompletný Shakespeare zhltnutý za 120 minút. Informovala o tom marketingová riaditeľka Lucia Turňová.

"Máme záujem sa naživo stretnúť s našimi divákmi," uviedla pre TASR. Kompletného Shakespeara si bude možné pozrieť aj 19. a 26. júna. V nedeľu 14. júna sa predstaví hosťujúci Teáter Komika s Prasiatkom Pigi a jeho dobrodružstvami, 22. júna s Oškvarkom a Omrvinkou. Posledným bude 28. júna čítanie z knihy Jozefa Kronera a Márie Števkovej O zlatej rybke / O rybke Beličke. Divadlo bude súčasne pokračovať aj v online aktivitách, ktorými sa prihováralo divákom počas uplynulých týždňov. "Týždeň vždy začíname novým citátom na fasáde nášho divadla," uviedla Turňová. V utorky budú pre deti pripravené tvorivé dielne a pre dospelých záznam niektorého z predstavení DJP alebo talkshow. V stredu, sobotu a nedeľu pridáva divadlo na sociálnu sieť novú Večernú chvíľku poézie a v stredu tiež humorný seriál Doma je prča. Vo štvrtok pokračuje Michal Jánoš v originálnej prechádzke divadelnými dejinami DraMA TÚRA a v piatok si možno pozrieť záznam predstavenia DJP.

Do konca sezóny DJP žiadnu premiéru neplánuje. "Dve zameškané sme presunuli na jeseň a začiatok budúceho roka," povedala Turňová. Na leto DJP avizuje nový ročník letného divadelného tábora, jeho konanie bude však, ako dodala, závisieť od rozhodnutí v rámci opatrení proti šíreniu nového koronavírusu. Rodičia podľa jej slov záujem o túto aktivitu pre svoje deti majú a priebežne ich prihlasujú.