Quantcast
< sekcia Slovensko

CHYSTÁTE SA DO INDONÉZIE? Cestujúci už pred odletom nepotrebujú víza

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Slovensko je odteraz zaradené medzi krajiny, na ktoré sa vzťahuje režim "víza po príchode", ktoré majú platnosť 30 dní.

Bratislava 28. apríla (TASR) - Slovenskí turisti môžu od štvrtka cestovať do Indonézie bez toho, aby museli mať víza schválené pred odletom. Ruší sa tak jedno zo sprísnení, ktoré bolo zavedené pre pandémiu nového koronavírusu. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

„Verím, že to prispeje nielen k oživeniu turizmu a cestovného ruchu v súvislosti s útlmom pandémie COVID-19, ale aj k posilneniu slovensko-indonézskych vzťahov a rozvoju medziľudských kontaktov. Tie sú totiž tým najlepším základom pre ďalšiu spoluprácu medzi našimi krajinami,“ vyhlásil štátny tajomník rezortu Martin Klus s tým, že ide o výsledok jeho nedávnej návštevy Indonézskej republiky.

Slovensko je odteraz zaradené medzi krajiny, na ktoré sa vzťahuje režim "víza po príchode", ktoré majú platnosť 30 dní. „Spomínané turistické vízum možno jedenkrát predĺžiť o ďalších 30 dní. O predĺženie možno požiadať na najbližšom imigračnom úrade, kde sa cudzinec zdržiava a vízum je neprenosné,“ spresnil Klus s tým, že na základe tohto druhu víza však nie je možné požiadať o pobyt v Indonézii.