Quantcast
< sekcia Slovensko

Pre ukrajinských zdravotníkov pripravili odborný jazykový kurz

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Rezort zdravotníctva zdôraznil, že sa bude dbať na slovnú zásobu a gramatické konštrukcie, ktoré sa využívajú v zdravotníckej praxi.

Bratislava 17. júna (TASR) - Ukrajinskí zdravotníci sa môžu prihlásiť na odbornú jazykovú prípravu slovenčiny. Tú pre nich zabezpečil rezort zdravotníctva v spolupráci s Ústavom cudzích jazykov Lekárskej fakulty Univerzity Komenského (LF UK) v Bratislave. Kurz sa má podľa rezortu uhradiť z jeho rozpočtu. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR.

Jazyková príprava bude trvať desať týždňov ako online výuka trikrát týždenne v poobedňajších hodinách v dĺžke 90 minút. Rezort zdôraznil, že sa bude dbať na slovnú zásobu a gramatické konštrukcie, ktoré sa využívajú v zdravotníckej praxi.

Prihlásiť sa dá cez formulár, ktorý je zverejnený v slovenskom a ukrajinskom jazyku na webe Ústavu cudzích jazykov LF UK. "Ďalšia odborná jazyková príprava by následne prebiehala priebežne podľa potrieb a záujmu samotných respondentov," doplnil rezort.