Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Slovensko

Utečenci nemajú o Slovensko záujem

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Už v roku 2011 to ukázal program Európskej únie, ktorý mal pomôcť Malte od prílevu utečencov. V rámci neho im ponúkali umiestnenie v niektorej z európskych krajín.

Bratislava 27. mája (TASR) - Utečenci nemajú o Slovensko záujem. Už v roku 2011 to ukázal program Európskej únie, ktorý mal pomôcť Malte od prílevu utečencov. V rámci neho im ponúkali umiestnenie v niektorej z európskych krajín. Slovensko však všetci odmietli. Situácia sa zopakovala aj v roku 2013, informujú dnešné české Hospodářské noviny.

Slovensko sa spolu so 16 štátmi zúčastnilo programu Eurema, v rámci ktorého ponúklo pre utečencov dvakrát po desať miest. Podmienkou bola príslušnosť k zraniteľným skupinám. "Na Slovensko ale nikto neprišiel z dôvodu nezáujmu cieľovej skupiny," povedala pre Hospodářské noviny Michaela Paulenová z tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra SR.

Utečenci rovnako neprijali ani jedno z ponúkaných miest od Rumunska. Dôvodom nezáujmu majú byť neexistencia ich komunity v daných štátoch, obmedzené vyhliadky na získanie práce či dobré životné podmienky, ako aj slabý sociálny systém.