< sekcia Slovensko

Premiér sa stretne s M. Kolíkovou v nedeľu večer

Na snímke premiér SR Eduard Heger (OĽaNO), archívne foto. Foto: TASR - Martin Baumann

Parlament má o vyslovení nedôvery rokovať v pondelok.

Bratislava 9. mája (TASR) - Premiér Eduard Heger (OĽANO) sa stretne s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) v nedeľu večer. Pre TASR to potvrdili z tlačového a informačného odboru Úradu vlády (ÚV) SR.

Koalícia rieši opozičný návrh na odvolanie ministerky spravodlivosti. Podporu jej deklarujú poslanci Za ľudí a SaS. Hnutie Sme rodina zatiaľ za Kolíkovou stojí. Hnutie OĽANO deklarovalo, že bude o všetkých závažných zisteniach informovať premiéra. Za jej odvolanie by však nemalo hlasovať. Kolíková na odstúpenie nevidí žiaden dôvod.

Parlament má o vyslovení nedôvery rokovať v pondelok (10. 5.). Mimoriadnu schôdzu inicioval Smer-SD. Šéf strany Robert Fico ozrejmil, že dôvodom majú byť podozrenia okolo obchodu spoločnosti Elektronika, v ktorej Kolíková figurovala. Namieta najmä zmluvy firmy Elektronika s RTVS či s Divadlom Nová scéna. Zmluvné vzťahy medzi RTVS a spoločnosťou Elektronika má preveriť aj Rada RTVS. Minister financií Igor Matovič (OĽANO) vidí problém aj v možnom konflikte záujmov pri prenájme súčasnej sídelnej budovy rezortu spravodlivosti.