Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Slovensko

ÚV SR: Spochybňovanie očkovania R. Ficom je neospravedlniteľné

Na archívnej snímke poslanec NRSR Robert Fico. Foto: TASR – Jaroslav Novák

Zaočkovaná osoba sa môže podľa Fica nakaziť znova a nový koronavírus môže aj opakovane prenášať.

Bratislava 13. júla (TASR) - Spochybňovanie pozitívnych účinkov očkovania proti ochoreniu COVID-19 zo strany bývalého trojnásobného premiéra Roberta Fica (Smer-SD) je poľutovaniahodné a neospravedlniteľné. TASR o tom informovala hovorkyňa predsedu vlády SR Eduarda Hegera (OĽANO) Ľubica Janíková.

"Je to bezohľadné hazardovanie s ľudskými životmi s cieľom vytĺkania politického kapitálu. Predseda strany Smer-SD sa tak dostáva na úroveň tých, ktorí nahlásia falošný poplach v nákupnom stredisku a potom sa tešia, aký chaos spôsobili," uviedla.

Zdôraznila, že očkovanie proti ochoreniu COVID-19 zachraňuje ľudské životy a tiež, že chráni občanov pred ťažkým priebehom ochorenia a hospitalizáciou.

Fico na tlačovej konferencii zdôraznil, že Smer-SD je za dobrovoľné očkovanie a proti diskriminácii ľudí na základe toho, či sú očkovaní alebo nie. Zaočkovaná osoba sa môže podľa Fica nakaziť znova a nový koronavírus môže aj opakovane prenášať. Tvrdí, že očkovanie je dobré iba na to, aby mal človek miernejší priebeh ochorenia COVID-19.