Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 18. jún 2024Meniny má Meniny má Vratislav
< sekcia Slovensko

Odborníci: Namiesto pracovných ciest je lepšie komunikovať na diaľku

Ilustračné foto. Foto: TASR – Radovan Stoklasa

Odborníci tiež odporúčajú využívať schody namiesto výťahu, prípadne doň nenastupovať s cudzími ľuďmi.

Bratislava 30. septembra (TASR) – Na pracovných cestách by sa ľudia mali zúčastniť len v nevyhnutnom prípade, lepšie je uprednostniť komunikáciu na diaľku. Pripomína to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR v rámci súboru postupov, ktoré pomôžu znížiť riziko šírenia ochorenia COVID-19 v každodenných situáciách.

„Pracovné cesty vykonávajte iba v prípadoch, keď je vaša osobná účasť skutočne nevyhnutná. Vždy uprednostňujte komunikáciu na diaľku," uviedla hovorkyňa ÚVZ Daša Račková. V prípade nutnosti cestovať hygienici odporúčajú robiť prestávky na málo frekventovaných miestach a vyhýbať sa kontaktu s inými ľuďmi.

Ak je počas pracovnej cesty nutné prenocovať v hoteli alebo ubytovni, ÚVZ radí overiť si, či prevádzkovateľ dbá na hygienický štandard a dodržiavanie protipandemických opatrení a nevystavuje hostí zbytočnému riziku. „Zvážte využívanie doplnkových služieb hotelov, pri ktorých môžete prichádzať do kontaktu s ďalšími ľuďmi," pripomenula hovorkyňa s tým, že v akýchkoľvek spoločných priestoroch by mali ľudia tráviť len nevyhnutný čas. Mimo hotelovej izby je potrebné mať vždy riadne nasadené rúško alebo respirátor.

Odborníci tiež odporúčajú využívať schody namiesto výťahu, prípadne doň nenastupovať s cudzími ľuďmi. Ľudia by sa tiež mali vyhýbať kontaktu s plochami, ktorých sa dotýka väčší počet ľudí. „Ak sa ich dotknete, čo najskôr si umyte alebo dezinfikujte ruky," dodala Račková.