Quantcast
< sekcia Slovensko

Pendleri môžu využiť aj antigénový test zo zahraničia

Ilustračné foto. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Test nesmie byť starší ako 14 dní.

Bratislava 7. decembra (TASR) – Od pondelka sa musia negatívnym testom na ochorenie COVID-19 preukázať na hraniciach aj pendleri. Nesmie byť starší ako 14 dní. Podľa aktualizovanej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, s účinnosťou od utorka, bude akceptovaný aj antigénový test vykonaný mimo územia SR. TASR o tom informovala hovorkyňa úradu Daša Račková.

„Osoby, ktoré pravidelne prekračujú hranice Slovenska a majú výnimku z domácej izolácie a následného testovania, sa budú môcť preukázať buď negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako 14 dní vykonaným aj mimo územia SR, alebo výsledkom antigénového testu nie starším ako 14 dní s tým, že bude akceptovaný aj výsledok antigénového testu certifikovaného v krajinách Európskej únie," spresnila.

Pod pojmom osoby pravidelne prekračujúce hranice SR sa rozumie slovenskí aj zahraniční pendleri, občania SR žijúci v pohraničí susedných štátov, žiaci a študenti, osoby starajúce sa o svojich blízkych, osoby, ktoré obhospodarujú pôdu do desať kilometrov od hraníc, umelci a ďalší pracovníci v sektore kultúry, ktorí majú výnimku z domácej izolácie a následného testovania.

Kompletné znenie aktualizovanej vyhlášky je dostupné na webe Ministerstva vnútra SR.