Quantcast
< sekcia Slovensko

ÚVZ: Vyhláška v súvislosti s vianočnými trhmi prejde čoskoro zmenou

Na snímke návštevníci na Vianočnom hlavnom trhu po otvorení na Hlavnom námestí v Bratislave 22. novembra 2019, foto z archívu. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Za kontrolu dodržiavania pravidiel bude zodpovedný organizátor hromadného podujatia.

Bratislava 11. novembra (TASR) - Vyhláška k organizácii hromadných podujatí, kam sa zaraďujú aj vianočné trhy, prejde v najbližšom období zmenou. TASR o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková.

Úrad hovorí, že z vyhlášky bude explicitne jasné, že vianočné trhy sú hromadným podujatím (HP) a viažu sa na ne príslušné obmedzenia a povinnosti.

"Konzumácia a predaj nápojov a pokrmov v prípade vianočných trhov bude riešená obdobne ako v prípade prevádzok verejného stravovania," uviedla Račková s tým, že za kontrolu dodržiavania pravidiel bude zodpovedný organizátor hromadného podujatia.

Dodala, že v prípade organizovania akéhokoľvek hromadného podujatia, teda aj vianočných trhov, je nutné riadiť sa opatreniami zverejnenými vo vyhláške ÚVZ SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí.