Quantcast
< sekcia Slovensko

Uzatvárajú sa veľkokapacitné registračné centrá v Žiline a v Humennom

Otvorenie veľkokapacitného centra, zriadeného z dôvodu pretrvávajúceho vojenského konfliktu na Ukrajine a pomoci utečencom na Poštovej ulici v Žiline 8. apríla 2022. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Pri opätovnom náraste počtu osôb utekajúcich pred vojnou na Ukrajine sú podľa ministerstva veľkokapacitné centrá pripravené na ich opätovné spustenie do niekoľkých hodín.

Bratislava 1. júla (TASR) - Veľkokapacitné registračné centrá v Žiline a v Humennom už fungovať nebudú, ministerstvo vnútra ich pre nízku návštevnosť uzatvára. Žilinské centrum je už uzatvorené, centrum v Humennom majú uzavrieť v sobotu (2. 7.). TASR o tom informovali z Ministerstva vnútra SR.

"Ministerstvo vnútra reaguje na nízke počty prichádzajúcich z Ukrajiny a rovnako tak aj nízke počty žiadostí o udelenie dočasného útočiska," uviedol rezort. Pri opätovnom náraste počtu osôb utekajúcich pred vojnou na Ukrajine sú podľa ministerstva veľkokapacitné centrá pripravené na ich opätovné spustenie do niekoľkých hodín.

Od 29. júna je uzatvorené žilinské veľkokapacitné centrum. Registráciu dočasného útočiska je možné vybaviť na oddelení cudzineckej polície Policajného zboru (PZ) v Žiline.

Veľkokapacitné registračné centrum v Humennom bude uzavreté od 2. júla. Dočasné útočisko si budú môcť odídenci vybaviť na oddelení cudzineckej polície PZ v Michalovciach. "Registráciu na dočasné útočisko tehotných žien, rodín s deťmi (len v prípadoch, kde bude minimálne jedno dieťa vo veku do šesť rokov), starších ľudí nad 65 rokov a iné zraniteľné osoby bude vybavovať aj oddelenie azylu PZ v Humennom," doplnil rezort.