Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. december 2023Meniny má Oto
< sekcia Slovensko

V Bratislave sa stretávajú ministri EÚ zodpovední za výskum

Na snímke minister školstva, vedy výskumu a športu SR Peter Plavčan Foto: TASR - Martin Baumann

Rokovania bude viesť minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan.

Bratislava 18. júla (TASR) – Podpora mladých výskumníkov či zvýšenie atraktivity vedeckej kariéry. Aj o týchto témach sa bude hovoriť na neformálnom zasadnutí Rady ministrov pre konkurencieschopnosť, časť výskum, v Bratislave (18.7. a 19.7). Podujatia sa zúčastnia ministri 28 členských krajín Európskej únie zodpovední za túto oblasť.

Rokovania bude viesť minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan. Ministri z EÚ budú taktiež hovoriť o posilnení investícií do ľudského potenciálu vo výskume a vývoji. Prerokujú tiež otázky spojené so zlepšením európskeho výskumného a inovačného ekosystému inovatívnych malých a stredných podnikov. Neformálne stretnutie sa uskutoční za účasti komisára Európskej komisie pre vedu, výskum a inovácie Carlosa Moedasa.

Program sa začne už dnes, keď majú ministri naplánovanú návštevu Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity, prehliadku Slovenskej národnej galérie. Program bude pokračovať oficiálnou slávnostnou večerou na Bratislavskom hrade.

Samotné oficiálne rokovania sa začnú v utorok ráno v bratislavskej Redute. Po ich skončení sa očakáva oznámenie vzniku Bratislavskej deklarácie na podporu mladých výskumníkov. Následne spolu s vysokými predstaviteľmi EÚ navštívi Plavčan Areál vodných športov v Čunove a múzeum moderného umenia Danubiana.