Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 17. júl 2024Meniny má Bohuslav
< sekcia Slovensko

V kauze poľovníckej chaty pokračuje trestné stíhanie pre pytliactvo

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Obvinené sú dve osoby.

Bratislava 23. mája (TASR) - V kauze poľovníckej chaty naďalej pokračuje trestné stíhanie pre prečin pytliactva. Obvinené sú dve osoby. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol hovorca trenčianskej krajskej prokuratúry Marián Sipavý.

"V predmetnej trestnej veci prípravné konanie nie je skončené, vyšetrovateľ policajného zboru vykonáva procesné úkony v zmysle Trestného poriadku. Osoby Ľ.J. a M.M. majú postavenie obvinených," priblížil hovorca.

Rastislav Požgaj z Prezídia Policajného zboru potvrdil, že v kauze momentálne prebiehajú výsluchy svedkov za prítomnosti obhajcov obvinených. "Tohto času bol spisový materiál zaslaný na dozorovú prokuratúru za účelom previerky," uviedol Požgaj.

Kauza poľovníckej chaty je známa z videí, ktoré boli medializované v roku 2021. Zobrazujú stretnutia politických lídrov zo Smeru-SD Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, advokáta Mareka Paru, Pavla Gašpara a podnikateľa Miroslava Bödöra.

V kauze odpočúvania na poľovníckej chate navrhol vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby podanie obžaloby na policajta M.J. Obvinený je zo zneužívania právomoci verejného činiteľa.