Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 25. júl 2024Meniny má Jakub
< sekcia Slovensko

V kauze zastreleného dôchodcu záverečné reči na súde nepredniesli

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Hlavné pojednávanie predsedníčka senátu zrušila zo zdravotných dôvodov. Pred prednesom záverečných rečí mal v pondelok senát vypočuť ešte dvoch znalcov.

Bratislava 3. decembra (TASR) - V kauze dôchodcu Gejzu K., ktorý mal koncom januára tohto roku zastreliť svojho známeho, 75-ročného Milana I., v pondelok na Okresnom súde Bratislava IV záverečné reči nepredniesli.

Hlavné pojednávanie predsedníčka senátu zrušila zo zdravotných dôvodov. Pred prednesom záverečných rečí mal v pondelok senát vypočuť ešte dvoch znalcov a napokon 14. decembra vyhlásiť rozsudok. Najnovšie je proces naplánovaný na 16. januára 2019. Vyplýva to zo stránky ministerstva spravodlivosti SR.

Naposledy súd vypočul jedného znalca. "Poškodený Milan I. mal štyri zranenia. Zistili sme, že boli spôsobené strelami. Tri z nich mali charakter strely a štvrtý bol výstrel, teda priestrel. Tri strely sa nachádzali vpredu a uviazli v tele a priestrel bol zase na chrbte. Poškodený mal na tele aj podliatiny. Dominantným bol priestrel srdca, čo nebolo zlučiteľné so životom," povedal znalec.

Podľa jeho slov uvedené poranenia spôsobili masívne krvácanie. Jedna z rán prechádzala aj cez ľavé pľúca. "V teoretickej rovine, keby padol len jeden výstrel, spôsobilo by to už smrť poškodeného," povedal ďalej znalec. Prípad dozoruje Krajská prokuratúra v Bratislave a proces sa začal začiatkom septembra.

"Žiaden úmysel spôsobiť smrť pána Milana I. som nemal a ani som nemal úmysel ublížiť mu na zdraví. Bola tma a ja som nevedel, kto na mňa zaútočil," povedal v septembri na úvod procesu obžalovaný Gejza K., ktorý odmietol uzatvoriť dohodu o vine a treste.

"Môj klient nepopiera, že použil zbraň, ale išlo o bezprostredné ohrozenie. Vzhľadom na to, že sa na chodbe zhaslo svetlo, určite nechcel zastreliť poškodeného Milana I.," uviedol vtedy obhajca obžalovaného Alexander Filo.

Polícia obvinila koncom januára 68-ročného muža, ktorý mal 25. januára spáchať približne o 22.00 h vraždu v jednom z bytových domov na Ulici Milana Marečka v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Obvinený Gejza K. z Bratislavy, ktorý je v súčasnosti vo väzbe, mal uvedenými viacerými strelami spôsobiť smrteľné zranenie uvedenému 75-ročnému mužovi. Pištoľ kalibru 9 mm mal v legálnej držbe. Zastrelený bol v čase incidentu v štádiu miernej opitosti, k čomu dospela pitva a znalci. V inkriminovaný večer popíjal aj obžalovaný.