Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. apríl 2026Meniny má Anastázia
< sekcia Slovensko

V kyberbezpečnostnej súťaži CyberGame je registrovaných 5600 hráčov

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

CyberGame obsahuje viac ako 70 úloh z oblastí malvéru, forenznej analýzy, kryptografie či ofenzívnej bezpečnosti.

Bratislava 30. apríla (TASR) - V piatom ročníku kyberbezpečnostnej súťaže CyberGame je registrovaných vyše 5600 hráčov. Súťaž tak prekonala minuloročný rekord. Na slovenskej platforme je to pritom viac ako 1200 z nich. TASR o tom informovali zo CyberGame.

„Úlohy CyberGame hodnotím ako dosť náročné. Predpokladám, že autori úloh sa snažili zohľadniť silu umelej inteligencie a veľkých jazykových modelov, aby sa tieto úlohy s ich pomocou nedali ľahko vyriešiť,“ uviedol Štefan Balogh z Ústavu informatiky a matematiky Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity.

CyberGame obsahuje viac ako 70 úloh z oblastí malvéru, forenznej analýzy, kryptografie či ofenzívnej bezpečnosti. Podľa organizátorov pribudli úlohy inšpirované praxou a skutočnými kyberbezpečnostnými incidentmi. Autorský a developerský tím pozostáva z pracovníkov z Národného centra kybernetickej bezpečnosti Národného bezpečnostného úradu.