< sekcia Slovensko

V. Lengvarský: Povinnosť PCR testov do detských táborov je definitívna

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Dôležitosť pretestovania účastníkov táborov pred ich začatím odôvodňuje tým, že sa na nich zúčastní veľké množstvo detí.

Bratislava 16. júna (TASR) - Povinnosť PCR testov pre deti nad desať rokov, ktoré pôjdu v lete do táborov, je definitívna. Potvrdil to po rokovaní vlády minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Poznamenal, že deti do desať rokov sa pred nástupom do tábora nebudú musieť testovať.

Šéf rezortu zdravotníctva pripomenul, že PCR testy budú pre deti, ktoré letných mesiacoch navštívia letný tábor, preplácané štátom. Poznamenal, že v tejto súvislosti bude vydaná aj vyhláška. "Nechceli sme už situáciu komplikovať pre obyvateľov," povedal minister v súvislosti s tým, že medzi denným a pobytovým táborom je rozdiel.

Dôležitosť pretestovania účastníkov táborov pred ich začatím odôvodňuje tým, že sa na nich zúčastní veľké množstvo detí. Potvrdil, že minulý rok pred druhou vlnou pandémie bolo vyhodnotené a dokázané, že tábory sú jeden z najväčších problémov, kde dochádzalo k šíreniu ochorenia.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) uplynulý týždeň poukázal na to, že dôjde k úprave v systéme na korona.gov.sk, kde pribudne kolónka pre tábory. Záujemcovia o tábor si tu budú môcť vyžiadať testovanie zadarmo.