< sekcia Slovensko

V nedeľu na Slovensku pribudlo desať nakazených novým koronavírusom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Pozitívne testovaní boli piati ľudia v okrese Prešov, dvaja v Novom Meste nad Váhom a zhodne po jednom prípade pribudlo v Sabinove, Galante a Kysuckom Novom Meste.

Bratislava 3. augusta (TASR) - Na Slovensku v nedeľu (2. 8.) pribudlo desať prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 766 testov. Krajina tak celkovo doteraz eviduje 2354 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

Ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti uviedlo, že pozitívne testovaní boli piati ľudia v okrese Prešov, dvaja v Novom Meste nad Váhom a zhodne po jednom prípade pribudlo v Sabinove, Galante a Kysuckom Novom Meste.

Na Slovensku sa doteraz urobilo celkovo 265.797 ukončených laboratórnych testov. Počet vyliečených pacientov stúpol na 1746, počas nedele pribudli štyria vyliečení pacienti.

S ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň je v nemocniciach hospitalizovaných 29 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 13 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je jeden pacient, na umelej pľúcnej ventilácii rovnako jeden človek.

Na Slovensku počas nedele nepribudlo úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je 29.