Quantcast
< sekcia Slovensko

V prípade exministra Pavla R. na polícii vypovedal prezident SFZ

Na archívnej snímke zľava Ján Kováčik a Pavol R. Foto: Vladimír Benko/TASR

Podľa medializovaných informácií mal vtedy okrem iného uviesť, že obvinenému na jeho žiadosť sprostredkoval kontakt na Mikuláša Č.

Bratislava 7. novembra (TASR) – V prípade obvineného exministra a bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla R. a ďalších troch obvinených v utorok pred policajným vyšetrovateľom opätovne vypovedal ako svedok prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik.

„Bol som vypovedať na základe predvolania vyšetrovateľa. Opätovne som potvrdil skutočnosti, ktoré som už uviedol pri predchádzajúcej výpovedi z 9.10.,“ povedal Kováčik pre TASR.

Podľa medializovaných informácií mal vtedy okrem iného uviesť, že obvinenému Pavlovi R. na jeho žiadosť sprostredkoval kontakt na Mikuláša Č. Urobiť tak mal prostredníctvom ďalšieho obvineného v tejto veci Miloša K., ktorého mal poznať ešte zo školy v Banskej Bystrici.

Ďalším svedkom, ktorý v utorok v prípade vypovedal, bol bývalý šofér Pavla R., ktorý pre neho pracoval v rokoch 1997 až 1999.

Uviedol, že Pavla R. doviezol na stretnutie v sídle firmy Mikuláša Č. v Banskej Bystrici, na stretnutí však osobne prítomný nebol. „Ja som sa s ním (Mikuláš Č.- pozn. TASR) nikdy osobne nestretol, poznal som len to meno,“ povedal pre médiá pri odchode z budovy Prezídia Policajného zboru. O tom, že sa mal v Banskej Bystrici Pavol R. stretnúť práve s Mikulášom Č., sa podľa jeho slov dozvedel až dodatočne.

Bývalý minister hospodárstva Pavol R. je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.

Okrem iných ho má usvedčovať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Č., ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Okrem Pavla R. čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš K., Róbert L. alias Kýbel a práve Mikuláš Č.