Quantcast
< sekcia Slovensko

V rámci akcie Inferno - 8. kruh mali obviniť aj poslanca M. Borguľu

Na archívnej snímke Martin Borguľa (Sme rodina). Foto: TASR - Michal Svítok

Akcia podľa polície súvisela s dokumentovaním korupčnej trestnej činnosti.

Bratislava 26. apríla (TASR) - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) mal v rámci minulotýždňovej akcie Inferno - 8. kruh obviniť aj poslanca Národnej rady (NR) SR Martina Borguľu (Sme rodina). Upozornil na to portál zregionu.sk, polícia zatiaľ informáciu nepotvrdila. Borguľa o obvinení nevie.

"Zatiaľ mi žiadne obvinenie nebolo doručené," uviedol pre TASR Borguľa. Líder Sme rodina Boris Kollár avizoval, že poslanecký klub bude mať v tejto súvislosti v stredu (27. 4.) tlačovú konferenciu.

Polícia pre TASR doplnila, že medzi obvinenými je aj poslanec NR SR. Meno však nekonkretizovala. "Bližšie informácie poskytneme, keď to situácia umožní, a to až po doručení uznesenia oprávneným osobám," povedal hovorca prezídia Michal Slivka.

V rámci akcie Inferno - 8. kruh obvinil vyšetrovateľ dokopy päť fyzických a jednu právnickú osobu. Akcia podľa polície súvisela s dokumentovaním korupčnej trestnej činnosti. Viac informácií polícia podľa hovorcu prezídia Michala Slivku k prípadu neposkytuje.