Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Slovensko

V rámci osláv 79. výročia SNP sa v pondelok uskutoční galavečer

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Dano Veselský

S príhovorom vystúpia napríklad premiér Ľudovít Ódor či veterán druhej svetovej vojny Branislav Tvarožek, ktorý sa do odboja zapojil ako sedemnásťročný.

Bratislava 27. augusta (TASR) - Pri príležitosti osláv 79. výročia začiatku Slovenského národného povstania (SNP) sa v pondelok (28. 8.) večer uskutoční galavečer. Program bude venovaný odkazu a spomienke na hrdinov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Mária Precner.

"Zúčastnia sa na ňom pozvaní hostia na úrovni najvyšších ústavných činiteľov, členov vlády, predstaviteľov Ozbrojených síl SR, diplomatického zboru a vojenského diplomatického zboru, predstaviteľov štátnej a verejnej správy a zahraničných hostí," priblížila Precner.

S príhovorom vystúpia napríklad premiér Ľudovít Ódor či veterán druhej svetovej vojny Branislav Tvarožek, ktorý sa do odboja zapojil ako sedemnásťročný. "Galavečer pri príležitosti osláv 79. výročia začiatku SNP bude spomienkou na jedno z najdynamickejších období našich dejín, ale najmä oslavou hrdinstva a odvahy jeho účastníkov," povedala Precner.

Súčasťou programu budú aj kultúrne hudobné vstupy. Podujatie bude podľa hovorkyne vysielať RTVS.