< sekcia Slovensko

V relácii RTVS vystúpia v nedeľu traja najvyšší ústavní činitelia

Na snímke prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska (v popredí). Uprostred premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD), vľavo predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Foto: TASR/Martin Baumann

Témami diskusie bude atmosféra v spoločnosti, dôvera ľudí v štát a jeho inštitúcie, kroky či zodpovednosť politikov pri zmiernení napätia a polarizácie v spoločnosti.

Bratislava 22. júna (TASR) - V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 budú v nedeľu (24.6.) diskutovať traja najvyšší ústavní činitelia. O aktuálnom spoločenskom, politickom a sociálno-ekonomickom vývoji na Slovensku budú hovoriť prezident SR Andrej Kiska, predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) a predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD). TASR informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Témami diskusie bude atmosféra v spoločnosti, dôvera ľudí v štát a jeho inštitúcie, kroky či zodpovednosť politikov pri zmiernení napätia a polarizácie v spoločnosti. Nevyhnú sa ani podobe politickej súťaže na Slovensku a najbližším a najväčším výzvam pre politickú reprezentáciu. Venovať sa budú tiež hospodárskemu vývoju a možnosti zlepšenia životnej úrovne ľudí na Slovensku.