Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka
< sekcia Slovensko

I. Matovič a V. Remišová reagujú na odchod Pellegriniho zo Smeru

Na snímke podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) pred rokovaním 24. schôdze vlády SR v Bratislave 10. júna 2020. Foto: TASR – Pavel Neubauer

Či ostatní partneri v koalícii budú rovnako zásadoví v prípade odmietnutia spolupráce so Smerom-SD, je podľa Remišovej otázka pre nich.

Premiér I. Matovič netúži spolupracovať s P. PellegrinimPremiér Igor Matovič (OĽaNO) netúži spolupracovať s Petrom Pellegrinim. Ten podľa Matoviča 20 rokov poctivo kryl mafiu a jeho história svedčí o tom, že stál poctivo na jej strane. Predseda vlády to uviedol na tlačovej konferencii po rokovaní vlády. Reagoval tak na odchod Pellegriniho zo strany Smer-SD."Pre mňa osobne sú ľudia, ktorí páchajú zločiny a ľudia, ktorí ich kryjú, rovnako pochybní. Tým že Pellegrini veky slúžil mafii v slovenskej politike, nemá právo tvrdiť, že je nový a je obrodou Slovenska," povedal s tým, že je to ten istý človek a "zmení len kabát".

Premiér pripomenul, že sa snaží pred voľbami aj po voľbách hovoriť to isté. "Keď sme povedali, že nebudeme spolupracovať so Smerom, odnožami alebo nejakými klonmi Smeru, tak nebudeme spolupracovať," poznamenal.

Pellegrini v stredu oznámil, že končí v strane Smer-SD. Viac s ňou nespája svoju politickú budúcnosť, vzdáva sa funkcie jej podpredsedu a značku Smer-SD podľa vlastných slov necháva "otcovi zakladateľovi", predsedovi Robertovi Ficovi. Nevylúčil založenie novej strany, nechce prevziať už existujúci subjekt. Naďalej chce ísť cestou sociálnej demokracie.

Remišová: Pellegrini je dieťa Smeru, Za ľudí sa s ním nebude spájaťPeter Pellegrini je dieťa Smeru-SD, ktorý sa v tejto strane učil politickým manierom. Uviedla to vicepremiérka a podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová, ktorá odmietla, že by strana Za ľudí uvažovala o spojení s Pellegrinim, respektíve subjektom, ktorý odchádzajúci podpredseda Smeru-SD vytvorí.

"Peter Pellegrini vyrastal v Smere-SD a bude pokračovať v tejto línii. To, že krajšie hovorí, neznamená, že robí krajšiu politiku. Bol pri všetkých kauzách Smeru-SD v minulosti a zastával sa strany a Roberta Fica," zdôraznila Remišová. Odchod Pellegriniho podľa nej dokumentuje dianie v bývalej vládnej strane a kariérne ambície Pellegriniho.

Či ostatní partneri v koalícii budú rovnako zásadoví v prípade odmietnutia spolupráce so Smerom-SD, je podľa Remišovej otázka pre nich. "Za ľudí hovorím určite nie," vyhlásila.

Líder SaS Richard Sulík po rokovaní vlády na otázku možnosti prípadnej spolupráce s Petrom Pellegrinim pripomenul, že liberáli vylúčili z akejkoľvek spolupráce Smer-SD, SNS a ĽSNS. "Nemáme dôvod na tom niečo meniť," uviedol.