Quantcast
< sekcia Slovensko

Remišová: V Košiciach by sme chceli mať kandidáta nielen na primátora

Na snímke Veronika Remišová, foto z archívu. Foto: TASR Jakub Kotian

Konkrétne mená nominantov oznámi strana Za ľudí v priebehu roka, kandidátov chce postaviť v každom regióne.

Bratislava 4. januára (TASR) - Strana Za ľudí plánuje nominovať kandidáta na primátora Košíc i šéfa Košického samosprávneho kraja. Pre TASR to uviedla predsedníčka Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová. Jej strana vylučuje zo spolupráce pred komunálnymi voľbami strany Smer-SD a "jeho klony", takisto ĽSNS či mimoparlamentnú Republiku. Post primátorky má v Lučenci obhajovať Alexandra Pivková zo Za ľudí, ktorá je zároveň poslankyňou parlamentu.

Konkrétne nominácie oznámi strana v priebehu roka, kandidátov chce postaviť v každom regióne. "Máme silnú členskú základňu v Košiciach, kde plánujeme postaviť aj kandidáta na primátora a župana, takisto máme silný tím v Prešove, kde máme župných poslancov. Naša primátorka Alexandra Pivková bude obhajovať svoje pôsobenie v Lučenci," uviedla Remišová.

Strana rokuje s parlamentnými aj mimoparlamentnými stranami. "Hovoríme úplne jasne, že vylučujeme spoluprácu so Smerom a s jeho klonmi a s extrémistickými stranami ako ĽSNS či Republika," skonštatovala šéfka Za ľudí.

Pri nomináciách do komunálnych volieb sa v strane podľa nej riadia odporúčaniami krajských predsedov, ktorí poznajú potenciál členov v kraji.