Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Slovensko

V. Remišová: Záujem občana koalícii pri zákone o STVR nič nehovoril

Na snímke Veronika Remišová. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) sa zmení na Slovenskú televíziu a rozhlas (STVR). Riaditeľa má voliť deväťčlenná rada so štyrmi nominantmi Ministerstva kultúry (MK) SR.

Bratislava 20. júna (TASR) - Koalícia pri schvaľovaní zákona o Slovenskej televízii a rozhlase (STVR) nekonala v záujme občana. Je o tom presvedčená opozičná poslankyňa Národnej rady SR Veronika Remišová (Slovensko, Za ľudí, KÚ).

"Môžeme sa tešiť na kanál propagandy, hlúpostí a poklonkovania koalícii," poznamenala v reakcii na schválený zákon a zmeny, ktoré podľa nej prinesie.

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) sa zmení na Slovenskú televíziu a rozhlas (STVR). Riaditeľa má voliť deväťčlenná rada so štyrmi nominantmi Ministerstva kultúry (MK) SR. Vyplýva to zo zákona o STVR, ktorý vo štvrtok schválili poslanci NR SR. Prijali k nemu aj viaceré pozmeňujúce návrhy od koaličných poslancov. Za zákon hlasovali všetci zo 78 prítomných poslancov, opozícia sa na hlasovaní nezúčastnila.

Aj poslanec Lukáš Bužo (Slovensko, Za ľudí, KÚ) si myslí, že vládna koalícia si zákonom mieni vybudovať vlastné propagandistické médium. "Ak sa rúcajú verejnoprávne médiá, tak sa lámu nohy, na ktorých stojí demokracia," upozornil na sociálnej sieti v reakcii na schválený zákon.