Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. marec 2023Meniny má Soňa
< sekcia Slovensko

V školách je 96,2 percenta žiakov, koronavírus má 0,2 percenta

Žiačky počas samotestovania na ochorenie Covid-19, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Uplynulý týždeň bolo vykonaných 225.697 antigénových samotestov, pričom pozitivita dosiahla 0,26 percenta.

Bratislava 29. septembra (TASR) – V školách je 96,2 percenta žiakov, pričom zvyšných 3,8 percenta sa vzdeláva dištančne. Z toho je 2,9 percenta na online dištančnom vzdelávaní a necelé jedno percento na offline dištančnom vzdelávaní. Po stredajšom rokovaní vlády o tom informovala štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Svetlana Síthová.

V prípade zamestnancov škôl má ochorenie COVID-19 zhruba 0,5 percenta. Pozitívne testovaných žiakov je 0,2 percenta. Z týchto výsledkov podľa Síthovej vyplýva, že žiaci nie sú až takou rizikovou skupinou.

Uplynulý týždeň bolo vykonaných 225.697 antigénových samotestov, pričom pozitivita dosiahla 0,26 percenta. V súčasnosti sa do škôl rozdistribuovalo 4,5 milióna samotestov, na okresných úradoch je ďalších milión nových samotestov, priblížila Síthová. Doplnila, že budú dávané rodičom dovtedy, kým o ne bude záujem.

Školy sú podľa Síthovej otvorené naprieč všetkými okresmi, pretože nie všetci žiaci majú prístup k dištančnej forme vzdelávania.