< sekcia Slovensko

V stredu pribudlo 23 nových prípadov ochorenia COVID-19

Ilustračná snímka. Foto: TASR František Iván

Spolu sa zatiaľ vykonalo 204.847 testov, počas stredy ich bolo 936.

Bratislava 25. júna (TASR) - V stredu (24. 6.) na Slovensku pribudlo 23 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1630 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na stránke covid-19.nczisk.sk.

"Jedenásť pozitívne testovaných ľudí je z okresu Čadca, traja sú z Bratislavského okresu, dvaja ľudia sú z okresu Spišská Nová Ves, dvaja z okresu Humenné, jeden pozitívne testovaný človek bol v okresoch Medzilaborce, Svidník, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou a Košice," uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) s tým, že išlo o 12 mužov a 11 žien.

Spolu sa zatiaľ vykonalo 204.847 testov, počas stredy ich bolo 936. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1452 ľudí, v stredu pribudli štyria vyliečení.

V oblasti 11 pozitívne testovaných prípadov z Čadce podľa Krajčího ide o aktívnu prácu regionálnych hygienikov, dohľadávanie kontaktov aj predtým pozitívne testovaných ľudí v tomto regióne. Poďakoval pracovníkom regionálneho úradu verejného zdravotníctva za ich zodpovedný prístup a nasadenie.

Hospitalizovaných je 20 osôb, v štyroch prípadoch ide o pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je jedna osoba a na pľúcnej ventilácii nie je nikto.

Na Slovensku v stredu nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na COVID-19. Celkovo Slovensko doteraz eviduje 28 úmrtí.