Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. marec 2024Meniny má Bohumil, Bohumila
< sekcia Slovensko

V utorok má pokračovať proces v kauze prípravy vraždy S.Klaus-Volzovej

Na archívnejj snímke obžalovaný Pavol R. počas pojednávania v kauze objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej na súde. Foto: TASR - Jakub Kotian

Obžalobe čelia bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol R., bos skupiny sýkorovcov Róbert L., prezývaný Kýbel, Mikuláš Černák a Miloš Kaštan.

Bratislava 10. septembra (TASR) - Hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy bývalej spoločníčky exriaditeľa TV Markíza Pavla R. Sylvie Klaus-Volzovej by malo pokračovať v utorok (12. 9.). Ďalší termín súdneho procesu je naplánovaný aj na štvrtok 14. septembra. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní Mestského súdu Bratislava I.

Obžalobe čelia bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol R., bos skupiny sýkorovcov Róbert L., prezývaný Kýbel, Mikuláš Černák a Miloš Kaštan. Pavol R. si mal podľa obžaloby objednať vraždu u Černáka na jeseň 1997. Ten mal do nej zaangažovať bratislavskú skupinu sýkorovcov.

Proces sa za prísnych bezpečnostných opatrení v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave začal v máji 2019. Černák a Kaštan sa k spáchaniu činu na prvom pojednávaní priznali, Kýbel a Pavol R. naďalej vinu popreli. Černák sa poškodenej Klaus-Volzovej ospravedlnil.