Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Slovensko

Rezort vnútra varuje pred podvodníkmi, zameriavajú sa na seniorov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Rezort vnútra pripomína, že podvodníci sú aktívni aj v letných mesiacoch.

Bratislava 16. júna (TASR) – Ministerstvo vnútra (MV) SR varuje pred podvodníkmi, ktorí sa zameriavajú na seniorov a dáva do pozornosti webovú stránku, na ktorej sa pripomínajú najčastejšie legendy podvodov. TASR o tom informoval riaditeľ Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra Jaroslav Taldík.

Rezort vnútra pripomína, že podvodníci sú aktívni aj v letných mesiacoch. Zameriavajú sa hlavne na seniorov, „ktorí sú citlivou a viac ohrozenou skupinou obyvateľstva“, spresňuje Taldík.

Podvodníci majú využívať predovšetkým vek, dôverčivosť, ale najmä ochotu seniorov pomôcť inému. „Odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR preto odporúča neustále zdieľať medzi staršími ľuďmi najčastejšie legendy podvodov.“ Tie nájdu na internetovej stránke www.desatoro.sk.

„Podvodníci sú čoraz rafinovanejší a vynaliezavejší a človek so slabšou pamäťou či zdravotným postihnutím je proti nim v absolútnej nevýhode,“ uvádza Taldík. Ministerstvo dodáva, že dôchodcovia často odhalia krádež aj niekoľko týždňov po udalosti, potom si ťažko spomenú, kto ich okradol.

Rezort vnútra žiada občanov, aby tieto informácie pripomínal svojím starším príbuzným aj opakovane. „Môžete im tak veľmi pomôcť a v prípade núdze budú vedieť reagovať.“