< sekcia Slovensko

VEĽKÁ PREDPOVEĎ POČASIA: Vráti sa ešte zima, či prichádza skorá jar?

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

Teraz.sk prináša predpoveď počasia na najbližší týždeň.

Bratislava (Teraz.sk/TASR) - Ďalší januárový týždeň je za nami a s poriadnou zimou to stále nevyzerá dobre. Ak, samozrejme, za zimu nepovažujeme rannú námrazu na oknách áut. Síce sa aj uplynulý týždeň v niektorých častiach Slovenska občas šmýkalo, celkovo by sme počasie mohli nazvať skôr jesenným alebo jarným.

Pokiaľ nie ste fanúšikmi zimy a už sa neviete dočkať, kedy sa navlečiete do tričiek, najbližšie dni vás možno aspoň trochu potešia. Tuhá zima je totiž stále v nedohľadne a počas týždňa sa budú teploty blížiť možno aj k desiatim stupňom.

Predpovede počasia sa zhodujú, že na čerstvý sneh môžme v našich zemepisných šírkach zabudnúť. Aj keď na tričká to zatiaľ nebude. Víkend sa začne síce mínusovými teplotami, ktoré sa budú blížiť k nule, no na začiatku týždňa začne teplota pomaly stúpať. V pondelok a utorok už môže byť v niektorých častiach Slovenska aj 6-7 stupňov. Horšie to bude so slnečnými lúčmi, tie budú väčšinu týždňa zakrývať mraky.

SOBOTA 25.1.2020
Zamračené, miestami hmla.
Minimálna nočná teplota: -1/-6 °C
Maximálna denná teplota: -2/-3 °C
Vietor: J, 10-20 km/h

NEDEĽA 26.1.2020
Zamračené, na západe sneženie.
Minimálna nočná teplota: 0/-5 °C
Maximálna denná teplota: -1/4 °C
Vietor: J, 10-20 km/h

PONDELOK 27.1.2020
Oblačno, na severe snehové prehánky.
Minimálna nočná teplota: -1/-6 °C
Maximálna denná teplota: 1/6 °C
Vietor: JZ, 10-20 km/h

UTOROK 28.1.2020
Polooblačno až oblačno.
Minimálna nočná teplota: 0/-5 °C
Maximálna denná teplota: 2/7 °C
Vietor: J, 15-25 km/h

STREDA 29.1.2020
Oblačno, na severe a východe snehové prehánky.
Minimálna nočná teplota: 0/-5 °C
Maximálna denná teplota: 0/5 °C
Vietor: SZ, 20-30 km/h

ŠTVRTOK 30.1.2020
Oblačno, na severe miestami snehové prehánky.
Minimálna nočná teplota: 3/-2 °C
Maximálna denná teplota: -1/4 °C
Vietor: Z, 15-25 km/h

PIATOK 31.1.2020
Oblačno, na severe a východe snehové prehánky.
Minimálna nočná teplota: 0/-5 °C
Maximálna denná teplota: 0/5 °C
Vietor: SV, 15-25 km/h
Zdroj: meteo.sk

Podrobnejšiu predpoveď počasia v jednotlivých regiónoch Slovenska v priebehu najbližších siedmich dní nájdete na stránke pocasie.teraz.sk


.

V Španielsku úradovala zimná búrka Gloria


Na najmenej 12 mŕtvych stúpol vo štvrtok počet obetí zimnej búrky, ktorá tento týždeň zasiahla východ Španielska. Ďalších viacero osôb je stále nezvestných, informovala agentúra AP.

Úrady v regióne Katalánsko potvrdili vo štvrtok večer v súvislosti s búrkou, ktorá dostala meno Gloria, úmrtie štvrtého človeka, čím sa počet obetí v celoštátnom meradle zvýšil na 12. Záchranári na Baleárskych ostrovoch stále pátrajú po troch ľuďoch, ako aj po šiestich členoch posádky rybárskeho člna, ktorý zmizol pri južnom pobreží Španielska.

Medzi nahlásenými nezvestnými osobami sú na ostrove Ibiza 25-ročný Brit a ďalšia osoba vo veku 41 rokov, ako aj muž na ostrove Malorka a námorník v katalánskom meste Girona.
Keď sa búrka pohybovala krajinou, donútila mesto Valencia zatvoriť pláže a mnoho prístavov. V postihnutých regiónoch bola čiastočne zastavená železničná doprava a úrady odporučili 200.000 študentom zostať doma.