< sekcia Slovensko

VIDEO A PODCAST Diár na každý deň

Podcast relácie Diár. Foto: TABLET.TV

Pozrite si video Diár alebo odoberajte Diár vo forme podcastu. Podcast si môžete vypočuť v počítači a odoberať ho vo svojich mobiloch. Diár prináša spravodajský prehľad očakávaných udalostí.

Bratislava 5. decembra (TABLET.TV) - Redaktorka TASR Martina Rybanská vám prináša spravodajský prehľad dňa.

Rokovanie parlamentu
(Bratislava)

Rokovanie parlamentu sa blíži ku koncu. Parlament má rozhodnúť už len o zopár novelách. O troch právnych normách pritom rokujú v skrátenom režime. Jednou z nich sa majú zmeniť podmienky pri minimálnych dôchodkoch tak, aby bolo možné ich vyplatiť od januára budúceho roka. Pravdepodobne popoludní sa má uskutočniť aj mimoriadna schôdza k návratu investičného zlata na Slovensko z Veľkej Británie, ktorú iniciuje Smer-SD. Včera sa však plénu nepodarilo schváliť jej program, strana preto opäť vyzbierala podpisy na jej zvolanie.
Zlepšenie finančnej gramotnosti
(Bratislava)

Národná banka Slovenska chce zlepšiť finančnú gramotnosť na Slovensku. Prieskumy totiž ukazujú, že Slováci v tejto oblasti výrazne zaostávajú. V spolupráci s ústredím práce pripravuje projekt, ktorý má tento stav zlepšiť. Projekt má zistiť, aké sú najčastejšie zlé rozhodnutia ľudí, ktoré im spôsobujú finančné problémy.

Ceny energií v budúcom roku
(Bratislava)

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví bude informovať o cenách energií v budúcom roku. Dozvieme sa, či budeme musieť hlbšie siahnuť do peňaženiek a za energie platiť viac. Na tlačovej konferencii sa vyjadrí predseda úradu Ľubomír Jahnátek. O zvýšení cien za dodávky plynu a elektriny pre domácnosti už informoval Slovenský plynárenský priemysel.

Preverenie sudcov z Threemy
(Bratislava)

Vo štvrtok bude opäť zasadať Osobitná komisia Súdnej rady. Riešiť má údajnú komunikáciu sudcov cez aplikáciu Threema. Predvolaní sudcovia majú komisii komunikáciu vysvetľovať. Komisia preskúmava, či sa sudcovia v tejto súvislosti dopustili etického previnenia, čo by bol dôvod na disciplinárne konanie.Podcast Diár si môžete vypočuť aj na:

Listen to Stitcher