Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 22. máj 2026Meniny má Júlia a Juliána
< sekcia Slovensko

VIDEO: TÝRAL PSÍKA: Teraz mu hrozia až tri roky za mrežami

Ilustračné foto. Foto: Teraz.sk

Obvinený svojím konaním zviera týral zvlášť krutým a surovým spôsobom.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 22. mája (TASR) - Vyšetrovateľ envirokriminality Národnej centrály osobitných druhov kriminality Prezídia Policajného zboru podal prokurátorovi návrh na podanie obžaloby na 47-ročného muža z okresu Malacky pre prečin týrania zvierat. V prípade dokázania viny obvinenému hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Lea Vilhanová.

„Podľa doterajších zistení mal obvinený ponechať dvojročného psa priviazaného na krátkom povraze na dvore rodinného domu bez zabezpečenia potravy, vody a prístrešku,“ uviedla Vilhanová. Psa podľa zistení v takýchto podmienkach ponechal minimálne dva týždne. „Počas tohto obdobia sa o neho mali príležitostne starať susedia, ktorí mu poskytovali vodu a potravu. Veterinárny lekár u psa konštatoval podvýživu a zároveň mu ošetril reznú ranu na krku, ktorá pravdepodobne vznikla v dôsledku priviazania na krátkom povraze,“ doplnila hovorkyňa. Pes zároveň nebol čipovaný, očkovaný ani kastrovaný.

„Obvinený svojím konaním zviera týral zvlášť krutým a surovým spôsobom v rozpore so zákazom týrania zvierat ustanoveným v zákone o veterinárnej starostlivosti,“ povedala Vilhanová. Ako dodala, v prípade dokázania viny obvinenému hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zanedbaniu starostlivosti, zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti.