Quantcast
< sekcia Slovensko

Vidina rýchleho zbohatnutia na burze stála obeť podvodu 173.000 eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Polícia upozorňuje, že podvodníci pri svojich praktikách používajú falošné aplikácie na obchodovanie s akciami a kryptomenami.

Bratislava 29. júla (TASR) – Polícia upozorňuje na ďalší prípad finančného podvodu zneužívajúci záujem rýchlo a ľahko zbohatnúť. Doposiaľ neznámi páchatelia, vydávajúci sa za predstaviteľov istej japonskej spoločnosti, mali vylákať od poškodeného 173.000 eur.

Predmetom transakcií bola ponuka kúpy akcií a ich zhodnotenie na burze. "Poškodený vykonal viacero väčších finančných prevodov na zahraničný bankový účet. Žiadne akcie však nezískal a peniaze, ktorých celková výška za všetky transakcie dosiahla približne 173.000 eur, späť nedostal,“ priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Policajný vyšetrovateľ začal v prípade trestné stíhanie pre pokračujúci obzvlášť závažný zločin podvodu, spáchaného formou spolupáchateľstva.

Polícia upozorňuje, že podvodníci pri svojich praktikách používajú falošné aplikácie na obchodovanie s akciami a kryptomenami. V prípade záujmu o ponuky, ktoré lákajú na rýchle zbohatnutie, je nevyhnutné overiť si obchodníka, prečítať si recenzie na webe alebo sa poradiť s odborníkom či kamarátom, ktorý sa v tejto oblasti vyzná.