Quantcast
< sekcia Slovensko

Vláda prerokuje stratégiu riadenia hraníc i akčný plán kontroly tabaku

Na snímke v pozadí uprostred zľava štátny tajomník Ministerstva financií SR Marcel Klimek, podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí) a minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) počas 116. rokovania Vlády SR v Bratislave v stredu 9. novembra 2022. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Vládny kabinet bude riešiť aj zmeny účelov nevyčerpaných kapitálových výdavkov v kapitole Ministerstva dopravy a výstavby SR v sume 30 miliónov eur z predchádzajúcich rokov.

Bratislava 7. decembra (TASR) - Vybudovanie pracoviska pre hraničnú kontrolu v Čiernej nad Tisou, obstaranie dronov na prehľadávanie a vyhľadávanie osôb v teréne či zvýšenie ubytovacích kapacít na útvaroch policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach sú niektoré z úloh z Národnej stratégie európskeho integrovaného riadenia hraníc na roky 2023 až 2026. O tomto materiáli bude v stredu rokovať vláda.

Celkovo obsahuje 79 úloh v 15 oblastiach. Kabinet zároveň bude odobrovať aj zriadenie a štatút riadiaceho výboru, ktorý má plnenie úloh koordinovať.

Počet užívateľov tabakových výrobkov klesá. Pribúdajú však užívatelia alternatívnych a iných výrobkov, ako napríklad elektronických cigariet. Užívajú ich najmä mladí vo veku 15 až 24 rokov. Upozornilo na to Ministerstvo zdravotníctva SR v rámci návrhu Národného akčného plánu na kontrolu tabaku a súvisiacich výrobkov na roky 2023 až 2030, o ktorom bude vláda v stredu rokovať.

Vládny kabinet bude riešiť aj zmeny účelov nevyčerpaných kapitálových výdavkov v kapitole Ministerstva dopravy a výstavby SR v sume 30 miliónov eur z predchádzajúcich rokov. Rovnako aj v kapitole Ministerstva hospodárstva SR, kde ide celkovo o sumu 5.109.000 eur.