Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 12. jún 2024Meniny má Zlatko
< sekcia Slovensko

Vláda v pondelok absolvuje dve rokovania

Na archívnej snímke sprava podpredsedníčka vlády SR odborníkov Lívia Vašáková, predseda vlády SR odborníkov Ľudovít Ódor a minister financií SR Michal Horváth počas prvého rokovania vlády SR odborníkov v Bratislave. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Od 13.00 h má vláda začať rokovať počas pondelka druhýkrát. Ministri na rokovanie predložili viacero akčných plánov.

Bratislava 12. júna (TASR) – Vládny kabinet Ľudovíta Ódora počas pondelka zasadne na dvoch rokovaniach vlády. Na prvom z nich bude riešiť programové vyhlásenie vlády (PVV). Jeho konkrétne znenie zatiaľ zverejnené nie je. Následne po jeho schválení sa k PVV uskutoční tlačová konferencia.

Od 13.00 h má vláda začať rokovať počas pondelka druhýkrát. Ministri na rokovanie predložili viacero akčných plánov. Týkajú sa napríklad inteligentných miest a regiónov do roku 2026, plánu rozvoja elektromobility v SR i opatrení úspešnej realizácie Národnej vodíkovej stratégie do roku 2026. Vláda bude rokovať aj o návrhu na ratifikovanie dohody o spoločnom leteckom priestore medzi Európskou úniou a jej členskými štátmi na jednej strane a Ukrajinou na strane druhej.

Niektoré zariadenia podmienené odkázanosťou a zariadenia krízovej intervencie, teda nocľahárne, majú dostať na miesto v zariadení o sedem percent viac oproti súčasnej výške finančného príspevku. Vyplýva to z uznesenia, ktorým sa ustanovuje výška finančného príspevku na poskytovanie sociálnej služby v niektorých druhoch zariadení sociálnych služieb na rok 2023, o ktorom bude v pondelok popoludní rokovať vláda.

Vláda má vysloviť aj súhlas s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na území SR, ale aj s vyslaním našich vojakov mimo územia Slovenska na účel vojenských cvičení v druhom polroku 2023.

Ministerstvo kultúry SR predkladá na rokovanie materiál, ktorého obsahom je návrh finančného zabezpečenia kompenzácie výdavkov na obnovu súkromných objektov priamo postihnutých požiarom v Banskej Štiavnici v marci. V ňom žiada do svojej kapitoly prideliť účelovo určené kapitálové výdavky určené na vyhlásenie dvoch výziev cez dotačný systém rezortu kultúry v celkovom objeme 4.184.558 eur.

V programe šiestej schôdze pod vedením premiéra Ódora je zaradená aj stratégia kultúry a kreatívneho priemyslu SR 2030.