< sekcia Slovensko

VODIČI, POZOR: Pri vjazde do Bratislavy sa zdržíte aj vyše pol hodiny

Majitelia fitnescentier, ktoré sa nedostali ani do štvrtej fázy uvoľňovania opatrení a stále sú zavreté, sa rozhodli štrajkovať. Na snímke autá majiteľov fitnescentier blokujú jazdou diaľnicu D1 smerom z Trnavy do Bratislavy v pondelok 25. mája 2020. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

So zdržaním do 35 minút musia vodiči rátať v smere z Bernolákova do Ivanky pri Dunaji a do Bratislavy. Polhodinové zdržanie hlásia aj v Dunajskej Lužnej v smere do Rovinky a do Bratislavy.

Bratislava 25. mája (TASR) – Vodiči sa pri vjazde do Bratislavy zdržia v pondelok ráno aj vyše pol hodiny. Informuje o tom Stellacentrum. Situáciu na cestách môže ešte skomplikovať ohlásená protestná akcia majiteľov fitnescentier, ktorí sa postupne presúvajú po D1 do hlavného mesta.

So zdržaním do 35 minút musia vodiči rátať v smere z Bernolákova do Ivanky pri Dunaji a do Bratislavy. Polhodinové zdržanie hlásia aj v Dunajskej Lužnej v smere do Rovinky a do Bratislavy.Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) v nedeľu (24. 5.) na sociálnej sieti uviedol, že ak budú majitelia fitnescentier blokovať v pondelok diaľnicu, predloží návrh zákona, ktorý takéto konanie urobí trestným činom. Ak D1 blokovať nebudú, navrhne ich odškodnenie. Podotkol, že o otvorení fitnescentier rozhodne iba konzílium odborníkov. To bude zasadať v pondelok dopoludnia. Premiér dodal, že v prípade, ak konzílium nechá fitnescentrá zatvorené, tak je pripravený v koalícii presadiť odškodné v podobe voľných permanentiek pre osoby nad 40 rokov. Štrajkujúci žiadajú okamžité uvoľnenie ich podnikania a otvorenie fitnescentier.