< sekcia Slovensko

PRIESKUM: Voľby by v polovici septembra vyhral Smer-SD pred PS/Spolu

NRSR, archívna snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Tretia by skončila ĽSNS.

Bratislava 19. septembra (TASR) - Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici septembra, s 21,7 percenta hlasov by v nich zvíťazila strana Smer-SD. Na druhom mieste by bola koalícia strán Progresívne Slovensko (PS) a Spolu - občianska demokracia so 13,3 percenta a tretia by skončila ĽSNS s 10,6 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus na vzorke 1027 respondentov, ktorý sa uskutočnil od 11. augusta do 17. septembra.

Štvrté miesto má v prieskume hnutie Sme rodina so 7,2 percenta hlasov. Nasleduje KDH, ktoré by získalo 6,9 percenta. SNS a OĽaNO by získali zhodne po 6,8 percenta hlasov. Do parlamentu by sa dostali aj strana Za ľudí so ziskom 6,5 percenta hlasov a SaS so 6,4 percenta hlasov.

Do Národnej rady SR by sa nedostali strany Most-Híd so 4,1 percenta, SMK s 3,3 percenta, novovznikajúca strana Dobrá voľba so ziskom 2,1 percenta a SZS s jedným percentom. Ostatné strany v prieskume získali spolu 3,3 percenta.

V parlamente by Smer-SD obsadil 38 kresiel, koalícia PS a Spolu by získala 23 mandátov, ĽSNS 18, Sme rodina 13, KDH, SNS a OĽaNO zhodne po 12 kresiel, Za ľudí a SaS po 11 poslancov.