Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 25. marec 2023Meniny má Marián
< sekcia Slovensko

Voľby sa nekomentujú, voľby sa rešpektujú, reagoval A. Danko

Na snímke predseda NR SR Andrej Danko (SNS). Foto: TASR -Jakub Kotian

ficiálnou víťazkou druhého kola prezidentských volieb je Zuzana Čaputová so ziskom 58,4 percenta hlasov. Maroš Šefčovič získal 41,59 percenta hlasov.

Bratislava 31. marca (TASR) - Voľby sa nekomentujú, voľby sa rešpektujú. V reakcii na výsledky prezidentských volieb to povedal predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS). Zároveň informoval, že je pripravený v pondelok (1. 4.) prevziať zápisnicu o výsledku volieb.

„Voľby sa nekomentujú, voľby sa rešpektujú. Ďakujem všetkým, ktorí sa na nich zúčastnili. Súčasne avizujem vytvorenie pracovnej skupiny na legislatívne riešenie niektorých problémov priebehu volieb avizovaných štátnou komisiou," uviedol v reakcii.

Víťazke volieb Zuzane Čaputovej zagratuloval. "Želám jej, aby dokázala skĺbiť výkon verejnej funkcie so súkromím. To je v politike najťažšie.”

Oficiálnou víťazkou druhého kola prezidentských volieb je Zuzana Čaputová so ziskom 58,4 percenta hlasov. Maroš Šefčovič získal 41,59 percenta hlasov. Výsledky potvrdila Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán na nedeľnej tlačovej konferencii.