< sekcia Slovensko

Celkovo 20,5 percenta respondentov je spokojných s povolebným vývojom

Ilustračné foto Foto: TASR/Dušan Hein

Relatívne najspokojnejší sú voliči Smeru-SD, z ktorých 53,2 % hodnotí vývoj po voľbách pozitívne.

Bratislava 10. februára (TASR) - Celkovo 20,5 percenta respondentov je spokojných s povolebným vývojom na Slovensku. Vyplýva to z prieskumu agentúry MVK, ktorý uskutočnila pri príležitosti blížiacej sa druhej polovice funkčného obdobia vlády. Respondenti odpovedali na otázku: Ako sa vyvíja povolebná situácia na Slovensku v porovnaní s tým, čo ste vy osobne očakávali?

Relatívne najspokojnejší sú voliči Smeru-SD, z ktorých 53,2 % hodnotí vývoj po voľbách pozitívne. Nasledujú voliči SNS (33,4 %) a ĽSNS (22,3 %). Žiadneho spokojného respondenta nezaregistroval prieskum medzi sympatizantmi strany SaS.

Nespokojných s povolebným vývojom bolo v skúmanej vzorke celkove 73,7 % respondentov. "Nespokojnosť dominuje najmä u voličov SMK, NOVA a SaS, u ktorých dosahuje takmer 100 %. Naopak, relatívne najmenej sympatizantov nespokojných s vývojom za uplynulé dva roky má vládny SMER-SD," uviedol riaditeľ MVK Pavel Haulík.

Prieskum uskutočnila Agentúra MVK v dňoch 15. až 21. januára 2014 na vzorke 1106 respondentov, ktorá bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, regiónov a veľkostných kategórií sídiel. Išlo o multiklientsky (omnibusový) výskum realizovaný kvótnym výberom a technikou face-to-face interview (štandardizovaný rozhovor) prostredníctvom anketárskej siete.