< sekcia Slovensko

J. Droba: Do parlamentu nenastúpim, chcel som len podporiť SaS

Zľava Anna Zemanová, Juraj Droba, generálny manažér strany Sloboda a Solidarita (SaS) Roman Foltýn, líder SaS Richard Sulík, Alojz Baránik a Martin Klus reagujú na prvý volebný odhad počas volebnej noci po parlamentných voľbách vo volebnej centrále strany v Bratislave 29. februára 2020. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Na miesto Drobu v parlamente by mala zasadnúť Jarmila Halgašová, ktorá je za SaS prvým náhradníkom. Vo voľbách získala 5740 platných prednostných hlasov.

Bratislava 1. marca (TASR) – Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba nenastúpi do Národnej rady SR ako poslanec za SaS, hoci bol v sobotných (29. 2.) parlamentných voľbách do tejto funkcie zvolený. Od voličov získal 8968 platných prednostných hlasov. Droba to oznámil v komentári na sociálnej sieti.

"Na kandidátke som bol, aby som podporil stranu SaS. Vopred som komunikoval, že do parlamentu nenastúpim a budem pokračovať v rozrobenej práci na BSK. Kolegom v parlamente držím palce, ja zostávam naplno predsedom Bratislavského samosprávneho kraja," napísal Droba. Na miesto Drobu v parlamente by tak mala zasadnúť Jarmila Halgašová, ktorá je za SaS prvým náhradníkom. Vo voľbách získala 5740 platných prednostných hlasov.

Strana SaS získala v sobotných parlamentných voľbách 6,22 percenta platných hlasov. Volilo ju 179.246 voličov. V Národnej rade SR bude za SaS sedieť 13 poslancov.