Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Slovensko

Vyhlásili 15. ročník ocenenia Roma Spirit,nominácie sú do 3. septembra

Na snímke zľava primátor mesta Košice Jaroslav Polaček, generálny riaditeľ Národného divadla Košice Ondrej Šoth, riaditeľka Karpatskej nadácie Laura Dittel, splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ján Hero, riaditeľka Asociácie pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC), producentka Roma Spirit Magdaléna Rothová, a riaditeľ Sekcie programových služieb televíznej časti RTVS Vincent Štofaník počas tlačovej konferencie pri príležitosti vyhlásenia 15. ročníka Roma Spirit v Košiciach 23. mája 2023. Foto: TASR - František Iván

Z právoplatne prijatých prihlášok vyberie Prípravný výbor Roma Spirit 21 finálových nominácií. O siedmich laureátoch rozhodne medzinárodná porota.

Košice 23. mája (TASR) - V poradí 15. ročník ocenenia Roma Spirit vyhlásili v utorok v Košiciach. Ocenenie upriamuje pozornosť na osobnosti, organizácie, médiá, obce a zamestnávateľov, ktorí dokážu realizovať aktivity a projekty prinášajúce efektívne a fungujúce riešenia výziev nielen rómskych komunít. Nominácie môže verejnosť zaslať do 3. septembra.

"Veľmi sa teším, že máme už po pätnástykrát možnosť oceniť tých, ktorí prispievajú svojím umom, láskavosťou a ľudskosťou do podpory kvalitného života na Slovensku,"
uviedla riaditeľka Asociácie pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC) Magdaléna Rothová. "Verím, že oceniť seba či niekoho, koho prácu sledujeme, koho práca je pre nás inšpiratívna či priam dôležitá, je vo svojej podstate nenáročný, no veľmi účinný spôsob, ako rozvíjať seba i našu spoločnosť," dodala.

Vyhlasovateľmi ocenenia sú ACEC, Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity a RTVS. Ocenenie sa člení na sedem kategórií, a to mimovládna organizácia, spoločnosť a zamestnávateľ, obec a mesto, osobnosť, médiá, kultúra a čin roka."Ocenenie Roma Spirit nám každý rok dáva nádej, že aj rómske komunity v hmotnej núdzi môžu prosperovať, ak v nich pôsobia odhodlaní jednotlivci, mimovládne organizácie a nadšenci, ktorí vidia potenciál aj v tých najchudobnejších ľuďoch," povedal splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ján Hero.

Z právoplatne prijatých prihlášok vyberie Prípravný výbor Roma Spirit 21 finálových nominácií. O siedmich laureátoch rozhodne medzinárodná porota. Zo slávnostného odovzdávania ocenení, ktoré sa uskutoční v Národnom divadle Košice, odvysiela RTVS 9. decembra záznam. Záštitu nad podujatím prevzala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Prihlášky je možné zaslať cez webstránku www.romaspirit.sk.