Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Slovensko

Vyhlásili výberové konanie na riaditeľa Literárneho info centra

Na snímke budova, v ktorej sídli Ministerstvo kultúry SR na Námestí SNP v Bratislave. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Literárne informačné centrum je štátna príspevková organizácia zameraná na literatúru.

Bratislava 30. apríla (TASR) – Ministerstvo kultúry (MK) SR vyhlásilo v piatok výberové konanie na riaditeľa Literárneho informačného centra (LIC). Od nového šéfa organizácie očakáva zabezpečenie autorskej slobody pre tvorbu, hodnotový rozvoj a prezentáciu, ale aj inovatívne riešenia pre rozvoj literárnej kultúry. Záujemcovia sa môžu hlásiť do 30. mája. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Viciaňová.

Uchádzači by sa mali vo svojich projektoch rozvoja a riadenia zamerať na to, aby bolo LIC otvorenou inštitúciou pre literárnych umelcov zo Slovenska aj zo sveta. Reagovať má na aktuálne dianie a trendy v literárnom umení v medzinárodnom kontexte, zúčastňovať sa má na významných literárnych podujatiach na Slovensku či podporovať preklady slovenskej literatúry. Potrebná je participácia na rozvoji politiky literárneho umenia. V spolupráci s MK SR sa LIC zapojí do rozvoja literatúry v rámci pripravovanej stratégie rezortu do roku 2030.

Literárne informačné centrum je štátna príspevková organizácia zameraná na literatúru. Patrí pod pôsobnosť MK SR a predmetom jej činnosti je monitorovanie, reflexia a propagácia súčasnej slovenskej literatúry. Jej úlohou je dokumentovať slovenskú literárnu tvorbu doma i v zahraničí. Literárne informačné centrum bolo zriadené k 1. júlu 1995.

LIC viedla do marca Miroslava Vallová. Do výsledku výberového konania, respektíve do konca augusta, je dočasne poverená vedením Beáta Vlková. Bližšie informácie o výberovom konaní sú zverejnené na webovej stránke ministerstva.