Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 28. september 2023Meniny má Václav
< sekcia Slovensko

Výmenný lístok k špecialistovi VšZP a Union ZP stále nevyžadujú

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavol Zachar

Poistenci ZP Dôvera ich potrebujú od 1. mája.

Bratislava 3. mája (TASR) - Výmenný lístok k špecialistovi Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) a Union zdravotná poisťovňa stále nevyžadujú. Poistenci Dôvery ho potrebujú od nedele (1. 5.). Vyplýva to z vyjadrení zástupcov všetkých troch zdravotných poisťovní (ZP) na Slovensku.

Výmenné lístky bude Union ZP vyžadovať od 1. júna, uviedla pre TASR hovorkyňa poisťovne Beáta Dupaľová Ksenzsighová. Pacient sa podľa nej pred návštevou špecialistu môže s obvodným lekárom poradiť aj v súčasnosti. "Všeobecný lekár vie najlepšie posúdiť, kedy treba konzultáciu u špecialistu a kedy nie," skonštatovala.

Na základe verejného prísľubu výmenné lístky naďalej nevyžaduje ani VšZP. Nevylučuje, že v dohľadnej dobe môže dôjsť k zmene. "O prípadnej úprave budeme verejnosť včas informovať," povedala pre TASR Ivana Štefúnová z oddelenia komunikácie poisťovne.

Poistenci ZP Dôvera ich potrebujú od 1. mája. "V prípade opätovnej nepriaznivej epidemiologickej situácie by sme potrebu výmenných lístkov opätovne prehodnotili," priblížil pre TASR PR špecialista Dôvery Matej Štepianský.