Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka
< sekcia Slovensko

Výsledky volieb do Akademického senátu FIIT STU sú neplatné

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Na mimoriadnom piatkovom zasadnutí Predsedníctva AS STU sa členovia predsedníctva oboznámili s procesom štvrtkových (16. 1.) volieb a ich výsledkom.

Bratislava 17. januára (TASR) – Výsledky volieb do zamestnaneckej časti Akademického senátu Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (AS FIIT STU) v Bratislave na funkčné obdobie 2019 - 2023 sú neplatné. Vyplýva to z vyhlásenia výsledkov volieb, ktoré boli zverejnené na webe FIIT STU.

Na mimoriadnom piatkovom zasadnutí Predsedníctva AS STU sa členovia predsedníctva oboznámili s procesom štvrtkových (16. 1.) volieb a ich výsledkom. Volebná komisia po riadnom procese a ukončení volieb vyhlásila, že sú neplatné. "Dôvodom na neplatnosť je nesúlad počtu voličov vo volebnom zozname, ktorým bol vydaný hlasovací lístok, a počtu odovzdaných hlasovacích lístkov," uvádza sa v stanovisku zverejnenom na webe fakulty.

Do zamestnaneckej časti AS FIIT STU kandidovala pätica zamestnancov FIIT. Išlo o Jakuba Šimka z Ústavu informatiky, informačných systémov a softvérového inžinierstva FIIT, Pavla Čičáka, Petra Kapeca, Tibora Krajčoviča a Petra Pišteka (všetci z Ústavu počítačového inžinierstva a aplikovanej informatiky FIIT). Ako uviedla pre TASR Monika Karoliová z FIIT STU, počas štvrtka sa volili spolu traja senátori, jeden z ústavu informatiky, informačných systémov a softvérového inžinierstva a dvaja z ústavu počítačového inžinierstva a aplikovanej informatiky.

Pôvodne mala do senátu kandidovať aj bývalá dekanka FIIT Mária Bieliková, ktorá pôsobí na Ústave informatiky, informačných systémov a softvérového inžinierstva FIIT. Vedenie STU s ňou ukončilo pracovný pomer vo štvrtok 9. januára, následkom čoho vznikla petícia, ktorá vyzývala dekana FIIT Ivana Kotuliaka, aby okamžite jej výpoveď zrušil. V utorok (14. 1.) vznikla dohoda a Bieliková svoje miesto nestratila, no do senátu fakulty nekandidovala.